Školní elektronické systémy

Letní škola 2019 - Programování pro Android, aneb jak vytvořit vlastní mobilní aplikaci na platformě Android

26. 8. 2019 08:00 - 29. 8. 2019 12:00

Jedná se o jednu z letních škol Katedry technických studií v roce 2019

Dnešní svět je plný mobilních technologií. Mobilní zařízení (mobilní telefon, smartphone, tablet) získala a stále získávají své uplatnění díky snadno dostupným aplikacím, kterých je na trhu celá řada. Mobilní aplikaci si můžeme vytvořit také sami. Pro vytvoření jednoduché aplikace se stačí seznámit se základy vytváření takových aplikací, odborně řečeno seznámit se s programováním pro Android a naučit se základy programovacího jazyka Java.

V úvodu kurzu budou probrány mobilní technologie (platformy) a představena mobilní zařízení. Dále je tento kurz zaměřen na platformu Android a na prezentaci principů vývoje mobilních aplikací pro platformu Android. Ukážeme si postupy tvorby aplikace a vytvoříme několik aplikací. Absolvováním se naučíte vytvářet mobilní aplikace a použít k tomu vhodné nástroje a komponenty, které jsou používány při vývoji aplikací (Android Studio, nástroje platformy Android). Součástí je i seznámení se se základy programování a s programováním v jazyce Java. Na závěr budou představeny i wearables („chytrá zařízení“ používaná při sportu či jiných outdorových aktivitách).

Náplň kurzu: přehled mobilních platforem a jejich charakteristiky, nástroje používané pro vývoj mobilní aplikace (Android Studio, programovací jazyk Java, komponenty pro práci s GPS a pro čtení QR-kódů), základy algoritmizace a programování, využití wearables.

 

Vstupní požadavky: Nejsou vyžadovány žádné znalosti této problematiky, ani znalosti programování. Není nutné mít vlastní mobilní telefon.

Soubory

  • letni_skola_2019_brozura_final.pdf